Вінтажні вінілові програвачі від американського бренду Victrola


Вінтажні вінілові програвачі від американського бренду Victrola

Victrola - музичний раритет у вашій квартирі

Все нове - це давно забуте старе. Напевно, тільки цією досить відомою фразою можна пояснити раптово відроджену популярність вінілових програвачів. І на їхню затребуваність не змогли вплинути ні постійно оновлювані носії - від дискет до DVD-дисків, ні Spotify з Apple Music.
Така ситуація змусила сучасних музикантів випускати свої найактуальніші пластинки в тому числі і на вінілових носіях. Так що тепер ми можемо при бажанні зацінити реп Кендріка Ламара або шепіт Біллі Айліш на тих же музичних програвачах, на яких наші батьки слухали Мусліма Магомаєва та The Beatles. Одним з брендів, який посприяв популярності грамофонів і патефонів, а потім і її поверненню, був і залишається американський Victrola.

Початок музичної експансії

Історія компанії починається в 1901 році із заснування підприємцем Елдріджем Джонсоном звукозаписної фірми з громіздкою назвою «Victor Talking Machine Company». До слова, про неї. Чому бренд має "Talking Machine", "Говорюча машина», в своєму імені - це зрозуміло. Але звідки взявся "Victor"? Адже так не звали ні Елдріджа Джонсона, ні Еміля Берлінера, творця грамофона та людини, на яку Елдрідж працював і від якої зі скандалом пішов засновувати свою компанію.
Є відразу чотири канонічні версії, але всі вони зводяться або до чийогось імені, наприклад, дружини компаньйона Джонсона або, на диво, однойменного велосипеда, популярного на початку ХХ століття, або, що ймовірніше, до давньоримської богині Вікторії, яка давно стала символом перемоги. А ось над чим або над ким була здобута ця перемога до кінця не ясно. Це могло символізувати вдале юридичне завершення того самого скандалу з відокремлення від Еміля Берлінера та його звукозаписної компанії Berliner Gramophone. Або знаменувати інженерні та бізнес-звершення американського винахідника.

Від успіху до величі

А знаменувати було що. Адже з часом «Victor Talking Machine Company» стала лідером своєї галузі. Компанія Елдріджа Джонсона так сильно вплинула на історію звукозапису та музики взагалі, що він в 1984 році, ясна річ посмертно, отримав Греммі. І ця нагорода була заслужена засновником «Victor» на всі сто відсотків. Адже на створеному ним лейблі записувалися такі величини як Луї Армстронг, Елла Фіцджеральд і Діззі Гіллеспі. До речі, вінілові платівки цих та багатьох інших не менш приголомшливих виконавців ви знайдете в онлайн-магазині Fama.
Що говорити про вплив «Victor Talking Machine Company» на музичну індустрію, якщо при його безпосередній участі були записані перші блюзові та джазові платівки, "The Memphis Blues" 1914 року та "Livery Stable Blues" 1917 року відповідно, класичні музиканти на кшталт Рахманінова стояли мало не в черзі у студію, а великий оперний співак Енріко Карузо був практично обличчям бренду.
Згодом Радіокорпорація Америки (RCA) викупила дітище Джонсона і перетворила його в RCA-Records, одного з монстрів звукозапису. До речі, саме на честь цієї корпорації названі популярні аудіо-роз’єми - спочатку через них підключали фонографи до підсилювачів. А по той бік океану британське відділення «Victor» перетворилося в EMI, іншого гіганта музичної індустрії. Забавно, що в XXI столітті обидві компанії знову об'єдналися, але вже під керівництвом Sony Music Entertainment, яка придбала обидва бренди.

Відмінність програвачів «Victorla» від вінілових аналогів

Ви, напевно, вже звернули увагу, що ми багато говоримо про «Victor Talking Machine Company», але взагалі-то починали розповідати про бренд «Victorla». Справа в тому, що останній - це відгалуження від звукозаписної компанії, яке займалося, і займається досі, однойменними музичними пристроями. Їхнє виробництво почалося ще 1906 року, і з тих пір покоління умільців з американської компанії змінюють внутрішню начинку своїх вінілових програвачів, але не їхній дизайн.
Головна відмінність віктрол від інших аналогічних музичних пристроїв - це труба, вірніше, її відсутність. Цю, мабуть, найпомітнішу деталь грамофонів винахідники та інженери «Victor Talking Machine Company» примудрилися сховати всередині програвача. В цьому не було якоїсь практичної мети, звук від такого рішення не ставав якимось особливим. Але естетично з точки зору дизайну віктроли набагато вдаліше вписуються в інтер'єр. Вони в хорошому сенсі не виділяються на тлі інших меблів і є невід'ємною частиною обстановки квартири або будинку.
Завдяки інтернет-магазину Fama тепер ви зможете долучитися до прослуховування музики з легендарних вінілових програвачів. Також віктроли будуть ідеальним подарунком для ваших друзів-меломанів. Як ми вже зазначили вище, вони прикрасять собою будь-яку квартиру, а сучасна начинка дозволяє віктролам підтримувати Bluetooth, з'єднуватися з вашими зовнішніми динаміками і так далі.
Американський бренд «Victorla» пройшов довгий і звивистий шлях до успіху, але весь цей час залишався вірним своєму головному покликанню - створення однойменних програвачів. Свого часу вони зробили революцію серед своїх вінілових побратимів завдяки своєму зовнішньому вигляду. Але і зараз вони дивним чином поєднують в собі вінтажну класику і актуальність для меломанів.

V192x192 content author
Ярослав Крутов

Пишу статті для блогу, сценарії для оглядів відео роликів. Допомагаю користувачам у виборі хорошого подарунка. Проводжу інтерв'ю з дизайнерами, виробниками креативних подарунків і сувенірів на fama.ua

0.0