Декантер для Вина: Що це Таке та Де Купити?
Декантер для вина
Чи хотіли б ви мати чарівний рецепт, що дозволяє перетворити недорогу пляшку вина, купленого похапцем перед приходом гостей, у напій з витонченим і цікавим смаком? Переконані, що такий секрет врятував би немало «любителів» вина від сорому перед «знавцями». Раді повідомити, що це реально – звісно, портвейн з картонного пакету не врятує нічого, але просто хороше недороге вино або ж сорти зі специфічним смаком можуть заграти новими відтінками. Все це можливо завдяки декантуванню.
Для чого потрібні декантери и що це таке?
Декантери для вина іноді вважають не надто потрібними аксесуарами, що більше слугують естетиці, аніж практичності і користі. Та, насправді, це якраз той важливий утилітарний предмет, який вдало реалізується в привабливих стильних дизайнах.
«Декантування» як таке означає переливання вина з рідної пляшки в іншу посудину, з якої вже напій наливається в келихи. Цей процес має такі переваги:
-
Вино відокремлюється від осаду. Чим старіше вино, тим більша вірогідність формування осаду в пляшці, що є цілком натуральним, але має гіркий інтенсивний смак.
-
Смак вина розкривається від контакту з киснем. Вино «дихає». Закорковані аромати і смаки стають яскравішими та можуть отримувати нові відтінки. Також завдяки кисню пом’якшується смак танінів в червоних винах, що спричиняють терпкість напою.
-
Завдяки переливанню вина в нову посудину можна очистити рідину від крихт корку, якщо він розкришився при відкриванні пляшки. Для ідеального результату також використовують воронку з ситечком для фільтрації найдрібніших часточок.
Осад майже завжди утворюється в червоних винах, старших за 5 років, і дуже рідко – в білих винах. Тому легко запам’ятати які саме вина варто декантувати, щоб позбутися осаду. Конкретніше, найбільше користі від декантера отримують червоні вина з інтенсивним букетом – мальбек, шираз, каберне совіньйон, бургундське, бордо.
З доступом кисню до напою дещо складніше. Швидше за все, 15-30 хвилин цілком достатній час для розкриття ароматів у вині без шкоди смаковим якостям. Більше часу потребують молоді насичені вина з великою кількістю танінів. А от зі старшими (і дорожчими) винами потрібно бути обережнішими – задовге провітрювання може надміру окислити вино і зруйнувати унікальний букет, сформований багаторічною витримкою.
Які види декантерів, що вибрати і як правильно використовувати?
Традиційно декантери виготовлялися зі скла у формі вази або глечика із ширшою основою, вузькою шийкою та ширшим горличком. Така форма забезпечує достатній але ненадмірний доступ кисню до рідини, а також дозволяє осаду лишитися на дні або стінках посудини. Але такі класичні зразки посудин мають досить типовий скромний зовнішній вигляд.
Сучасніші моделі декантерів можуть бути з кришталю, скла, срібла й інших матеріалів, та головне, можуть похвалитися найнеочікуванішими формами та оздобленням. Такі винні аксесуари не тільки виконують свою безпосередню практичну функцію, але й виступають самостійною окрасою столу та інтер’єру. Завдяки розвитку технологій навіть класичні скляні винні декантери виготовляють у формі, що нагадує качку, лебедя або щось абстрактне та з незмінно видовженою верхньою частиною.
Щоб декантування мало сенс і давало приємний результат, необхідно дотримуватися простого алгоритму:
- Якщо пляшка з вином зберігалася горизонтально, переконайтеся, що вона перебуватиме вертикально протягом доби перед вживанням.
- Відкрийте пляшку за допомогою купленого штопора.
- Нахиліть горло пляшки до декантеру так, щоб низ пляшки був під кутом не більше 45 градусів. Таким чином потік рідини буде повільним, а можливий осад не скаламутиться.
- Повільно наливайте вино у декантер, слідкуючи чи не з’являється осад. Якщо помітите осад, вирівняйте пляшку, зачекайте хвилину, та продовжуйте повільно наливати вино в декантер.
- Не спустошуйте пляшку повністю, залиште близько сантиметра рідини на дні разом з осадом.
В онлайн-магазині елітних подарунків Fama представлені декантери для вина провідних світових брендів – лідерів у виробництві цих аксесуарів. Обирайте варіант, що вам до душі, та збагатіть свій досвід споживання цього витонченого напою.
Пишу статті для блогу, сценарії для оглядів відео роликів. Допомагаю користувачам у виборі хорошого подарунка. Проводжу інтерв'ю з дизайнерами, виробниками креативних подарунків і сувенірів на fama.ua