Старовинні і Антикварні Книги: Де Купити?


Старовинні і Антикварні Книги: Де Купити?

Старовинні книги 

Элитный подарок: книгаВ цифровому світі надзвичайно швидких процесів буває складно уявити щось дуже аналогове і повільне з минулих часів. Наприклад, настільки повільне, як друк перших книг. Повільнішим було лише створення рукописних видань на кшталт старовинних церковних книг – можливо, саме тому їхніми авторами  зазвичай були монахи чи церковнослужителі, які відійшли від мирських справ і мали багато вільного часу.

Та з XV століття завдяки Йоганну Гутенбергу не тільки ченці але й підприємливі громадяни отримали технологію для набагато швидшого, а головне, масового книговидання. А наші пращури отримали незрівнянне задоволення заглибитися в читання найрізноманітніших текстів. Дивовижно, але крихкість паперу як матеріалу не завадила багатьом давнім виданням проіснувати і до сьогодні в музеях, букіністичних лавках та в приватних колекціях. 

Виникає питання, навіщо нам згадувати про запилені  фоліанти сьогодні, коли можна в один клік завантажити тисячі книжок на свій гаджет, а про революцію у книгодрукуванні прочитати у Вікіпедії. Якщо ви віддаєте перевагу паперовим книгам над електронними, ви знаєте відповідь. Але все ж обговоримо детальніше, хто і для чого купує старовинні книги на подарунок

Скарб у домашній бібліотеці 

Элитный подарок: книгаДомівки затятих читачів легко розпізнаються за кількістю книжок на всіх можливих поверхнях. Ідеал бібліофіла зі стажем – окрема кімната в оселі для персональної бібліотеки із книжковими полицями від підлоги до стелі, вдалим освітленням, та зручними меблями, щоб ніщо не відволікало від читання. 

Незалежно від того чи ви втілили такий ідеал у життя, чи відмовилися від холодильника аби розмістити улюблені видання, ви можете суттєво підняти рівень свого книжкового фонду, додавши до нього старовинну книгу. Цікаво, що простір вибору обмежується лише вашою фантазією, адже можна знайти як статусний фоліант із 400-річним стажем за відповідну ціну, так і перше видання улюбленого класика з минулого століття цілком реалістичної вартості. 

Який би вибір ви не зробили, гордість власника рідкісної книги, пронизаної часом, стане новим відчуттям, яке захочеться повторювати регулярно. 

Хобі-колекціонування 

Элитный подарок: книгаФілателісти, нумізмати, поціновувачі творів мистецтва та рідкісних сірникових коробок. Їх об’єднує любов до колекціонування предметів, які могли б здатися нетренованому оку, в кращому випадку, просто симпатичною дрібничкою, а в гіршому – купкою сміття. Невинне хобі деяких та фанатична пристрасть інших в будь-якому разі стають справою життя та його окрасою.  

Колекціонування книжок є справді інтелектуальним заняттям, не тільки через зміст видань, але й завдяки самому процесу створення власного зібрання. Залежно від ваших цілей, пошуки саме тих фоліантів, що вас цікавлять, наприклад, старовинних кулінарних книг, можуть вимагати довгих досліджень, полювання на екземпляри, листування з колегами-колекціонерами, які можуть знати, де купити раритетну книгу, потрібну вам, та навіть подорожей в інші країни. Тим цінніша колекція, чим більше в ній рідкісних видань. А що може бути менш масовим, ніж книга, надрукована кілька століть тому накладом в кількадесят примірників.  

Вигоди інвестиції в антикварні книги 

Элитный подарок: книгаДодати прагматичної нотки цьому раю для романтиків дозволить ціна питання. Не складно здогадатися, що цінні старі книги ставатимуть лише дорожчими з часом. Тобто вклавши кошти у старовинне видання, ви отримуєте актив, що лише ростиме в ціні.  

Доцільність такої інвестиції – питання безперечно індивідуальне. Та фінансові перспективи можуть бути бонусом при розширенні колекції чи поповненні домашньої бібліотеки, або ж головним фактором у випадку дуже рідкісних коштовних фоліантів.  

Можна додати і більш сентиментальний аргумент – купуючи антикварні і старовинні книги ви створюєте водночас інтелектуальний і майновий спадок для ваших нащадків. Майбутнє вочевидь буде ставати все більш цифровим і, можливо, всі паперові книги будуть рідкістю, а тим паче справді старі книги. 

Не всі антикварні книги однаково цінні, тому важливо розібратися з нюансами цієї сфери. На вартість старовинної книги буде впливати стан видання, місце і рік друку, оформлення та матеріал палітурки старинної книги, наявність і авторство гравюр, малюнків, екслібрисів, та навіть приміток на полях (якщо їх лишив дуже видатний читач). В онлайн-магазині елітних подарунків Fama представлені як рідкісні надзвичайно цінні старовинні і антикварні книги початку XVII століття, так і більш доступні, але однаково цікаві видання  XIX-XX століть. 

Звісно, книги в першу чергу створені для читання, а вже потім – як об’єкт колекціонування чи інвестицій. Та завжди приємно знаходити додаткові вигоди від свого придбання. Особливо, якщо ви щиро любите читання і книги, і готові витрачати на них свій час і гроші, навіть без перспектив увійти в рейтинг найкращих домашніх бібліотек світу чи продати колись якийсь фоліант на аукціоні Sotheby’s.


Пишу статті для блогу, сценарії для оглядів відео роликів. Допомагаю користувачам у виборі хорошого подарунка. Проводжу інтерв'ю з дизайнерами, виробниками креативних подарунків і сувенірів на fama.ua

4.5