Дозиметр Радіації

Сортувати по:
Зараз переглядають

Побутові дозиметри для радіологічного контролю


дозиметр радіації купитиПісля аварії на Xорнобильській атомній станції пройшло чимало років, але питання радіаційної загрози як і раніше хвилює багатьох громадян. Щоб не залежати від періодичної інформації офіційних органів, має сенс купити дозиметри для виявлення радіації, і тримати все під особистим контролем. Ніхто не застрахований від неприємних несподіванок. Наприклад, на будівництво приватного будинку можуть привезти матеріали з підвищеним рівнем радіоактивності, що створює підвищену небезпеку для всіх в ньому живуть на багато років. Мати такий прилад - значить убезпечити себе від подібних ексцесів.

Що таке іонізуюче випромінювання і навіщо його контролювати?

Поняття радіоактивності знайоме кожному зі шкільної лави. У процесі розпаду атомів виникають потоки частинок і електромагнітних хвиль, які проникають в навколишнє середовище, предмети і в тіло людини. Види випромінювань поділяються на альфа -, бета -, гамма - і нейтронне. Кожне з них має свій рівнем енергії і проникаючу здатність. Найбільш небезпечні за своїм впливом альфа-частинки, однак тільки тоді, коли вони потрапляють безпосередньо всередину організму. Найбільш високу проникаючу здатність мають гамма - хвилі і нейтронне випромінювання. Під їх впливом в організмі людини відбуваються різні процеси, оскільки клітини нашого організму поглинають енергію іонізуючого випромінювання. Ступінь впливу визначається ефективною еквівалентною дозою, яка залежить від інтенсивності і тривалості впливу. Для забезпечення безпеки персоналу на промислових об'єктах, а також цивільних осіб в побуті, необхідно контролювати рівень отриманої дози радіації, для чого потрібно купити дозиметри, оснащені звуковим сигналом і індикаторами.

Визначити наявність того чи іншого випромінювання, і виміряти його рівень дозволяють побутові дозиметри. В асортименті нашого інтернет - магазину представлені вироби українського виробництва ТМ Ecotest.

Як працює дозиметр?

Існуючі способи виявлення і вимірювання радіації, а саме:

  • іонізаційний;
  • напівпровідниковий;
  • люмінесцентний;
  • фотографічний;
  • сцинтиляційний -

були покладені в основу роботи дозиметрів. Залежно від області застосування дозиметрів, в їх конструкції застосовують різні методи. Найбільш прості, популярні і досить точні прилади створені за типом газоразрядного лічильника Гейгера - Мюллера. У них заряджені частинки, пролітаючи крізь заповнений інертним газом приймач, викликають зміна напруженості електричного поля і тим самим дозволяють визначити наявність і рівень випромінювань. Для різних типів в одному вимірювальному приладі можуть бути поєднані кілька різновидів лічильника. При виявленні випромінювання лічильник видає звуковий сигнал.

Види і область застосування дозиметрів

Представлені у нас дозиметри використовуються як в побуті, так і в професійній діяльності. Найбільш популярні побутові дозиметри моделі Терра-П + дозволяють контролювати радіаційну обстановку в квартирі, на роботі, в лісі, перевіряти радіоактивність продуктів харчування та будматеріалів. Його переваги - невисока ціна і простота використання.

Прилад Ecotest VIP стане корисним придбанням для осіб, що піклуються про свою безпеку. Його відрізняють вишуканий дизайн, невеликі розміри і чудові характеристики.

Gamma Sapiens оснащений системою передачі даних по Bluetooth. Завдяки цьому всі зняті дані записуються на мобільний пристрій і можуть бути згодом переглянуті і проаналізовані.

Наречений сигналізатор aGent-R призначений для працівників спецслужб. Його завдання - подати звуковий сигнал при попаданні в зону іонізації гамма-променями.

Перевірка різних середовищ і матеріалів на наявність радіоізотопів цезію та природних радіонуклідів доступна за допомогою моделі Virtuoso.

Пошуковий радіометр «Спектра» - це прилад для професіоналів. Його використовують для виявлення та ідентифікації ядерних матеріалів. Він корисний прикордонникам і на підприємствах, що працюють з джерелами іонізуючих випромінювань. Дуже високотехнологічний прилад з можливістю приєднання до ПК. Ще один прилад для цієї сфери - "Кадмій".

Всі моделі оснащені світловою, вібраційного і звуковою сигналізацією, дисплеями і елементами живлення.

Де купити прилади для вимірювання іонізуючого випромінювання?

Турбота про безпеку - природне прагнення людини. Купити дозиметри з доставкою по Україні та в Києві можна в режимі онлайн на нашому сайті. Вартість приладів залежить від конструкції, зовнішнього вигляду і спектра додаткових можливостей.

Проконсультуйтеся з нашими фахівцями, щоб вибрати і замовити обладнання для радіологічного контролю. З цим приладом вам стане доступна перевірка різних продуктів харчування, матеріалів для будівництва, меблів та інших предметів.

 

Чacті питaння пpo Дозиметри